Otoyol Plaka Tanıma Sistemi

otoyolplaka""

Plaka Tanıma Sistemi, araç plakalarının okunmasını, depolanmasını ve elde edilen verilerin analiz edilmesini sağlayan sistemdir. Plaka Tanıma Sistemi, araçların plakasını, markasını ve rengini 7/24 her türlü hava koşulunda tespit edebilmektedir. Sistem sayesinde elde edilen bu veriler kablolu ya da kablosuz olarak istenilen uzak bir merkeze aktarılabilmektedir. Kompakt yapıdaki Plaka Tanıma Sistemleri; direklere, köprülere, karayolları sanat yapılarına monte edilebilmektedir. Plaka Tanıma Sistemi, araç plakalarının okunmasını, depolanmasını ve elde edilen verilerin analiz edilmesini sağlayan sistemdir..

Plaka Tanıma Sistemleri, genel olarak araç plakalarının tespiti amacı taşımakla birlikte, son yıllarda görüntüleme sensörlerinde yaşanan hızlı teknolojik değişimler sonucunda, aynı zamanda, araçların marka ve renklerinin de belirlenmesini sağlayabilmektedir. Ancak daha önemlisi, doğru sistem mimarisi ile araçların içinin de görüntülenebilmesi ve bu sayede kolluk kuvvetlerinin eşkal tanımlama gibi kritik işlevleri yerine getirmesi mümkün olabilmektedir.

POINTR® Moonlight

POINTR Moonlight, harici Infrared (IR) aydınlatma birimi içeren özel bir plaka tanıma sistemi olarak tasarlanmıştır. Sistem, yüksek çözünürlüklü bir IP kamera, gömülü görüntü işleme birimi, güç dağıtım birimi ve dahili IR aydınlatıcı içeren bir muhafaza ile birlikte, bu birimle senkronize olarak çalışan harici IR aydınlatıcıdan oluşmaktadır. Sistem bünyesindeki harici IR aydınlatıcı sayesinde, aydınlanmanın düşük olduğu saatlerde bile eşsiz nitelikte resimler elde edilebilmekte ve araçların içindeki kişilerin eşkalleri net bir şekilde görüntülenebilmektedir. POINTR Moonlight, 7/24 araçların plakasını %95 doğrulukla okumakla beraber, araçların marka ve renklerini tespit edebilmektedir. Sistem tarafından üretilen her nevi veri, ağ bağlantısı aracılığıyla istenilen uzak bir merkeze aktarılabilmektedir.

POINTR® P3000 Plaka Tanıma Sistemi

POINTR AVM, alışveriş merkezlerinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış tümleşik bir plaka tanıma sistemidir. POINTR AVM, yüksek çözünürlüklü bir IP kamera, gömülü görüntü işleme birimi, güç dağıtım birimi ile entegre bir sistemdir. POINTR AVM, 7/24 araçların plakasını %95 doğrulukla okumakla beraber, aydınlanmanın yeterli olduğu saatlerde araçların marka ve renklerini tespit edebilmektedir. Sistem tarafından üretilen her nevi veri, ağ bağlantısı aracılığıyla istenilen uzak bir merkeze aktarılabilmektedir.